• Dzień Dziecka w kl. IIA i IIB
          • Dzień Dziecka w kl. IIA i IIB

          • 31 maja odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka, było bardzo radośnie, bo wreszcie po długich miesiącach ciszy do szkoły mogli wrócić wszyscy uczniowie. Klasy młodsze rozpoczęły świętowanie od rozgrywek sportowych, każdy mógł spróbować swoich sił w grze w paintballa, okazało się, że wystarczą materace i piłki, by świetnie się bawić i uczyć współpracy w zespole.

            Potem klasy II a i II b udały się do swojej sali na zajęcia plastyczne - uczniowie pracowali w grupach i tworzyli pomysłowe ilustracje o tematyce wakacyjnej.  Po słodkiej niespodziance, jaką były przepyszne lody, drugoklasiści z zapałem zabrali się do rozwiązania kolejnego zadania, każdy otrzymał zakodowany obrazek  o tematyce przyrodniczej i musiał odkryć, co się na nim ukryło. Uczniowie obejrzeli również krótki film, pt. „ Recykling to nie moda, to konieczność” i spróbowali znaleźć właściwe odpowiedzi w quizie ekologicznym. Czas zabawy upłynął bardzo szybko i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domów. Wszystkim dzieciom naszej szkoły dedykujemy życzenia:

            „Ile drzew rośnie w lesie,
            ile ciężarów siłacz uniesie,
            ile uciągnie lokomotywa,
            ile włosów liczy lwia grzywa,
            ile ciastek w ciastkarni,
            ile bułek w piekarni,
            tyle szczęścia i słodyczy
            w Dniu Dziecka chcemy Wam życzyć!”

        • EkoSłupek Air-Sensor pojawił się także na terenie naszej szkoły!
          • EkoSłupek Air-Sensor pojawił się także na terenie naszej szkoły!

          • Z inicjatywy pani Beaty Surowieckiej nasza szkoła wzięła udział w akcji społecznej „W trosce o zdrowy oddech” firmy 3Cargo. Dzięki temu zamontowano na naszym terenie urządzenie EkoSłupek AirSensor, który ma charakter poglądowy i edukacyjny. Jest to ważny element w budowaniu świadomości ekologicznej zarówno uczniów naszej szkoły, jak i mieszkańców Osiedla, na którym nasza placówka się znajduje.

            Ecosłupek to zaawansowane urządzenie, które monitoruje i sygnalizuje poziom zanieczyszczenia powietrza. Jeśli świeci na zielono to znaczy, że jakość powietrza jest bardzo dobra. Żółty kolor oznacza umiarkowaną jakość powietrza, pomarańczowy dostateczną, a czerwony i bordowy złą  i bardzo złą.

            Niech symbolizujące poziom zanieczyszczenia powietrza kolory ekosłupka zwrócą wszystkich uwagę na jeden z największych problemów naszych czasów i przypominają wszystkim, że jakość powietrza, którym oddychamy każdego dnia, w głównej mierze zależy od nas samych!

            Ekosłupek to produkt bielskiej firmy e-Gminy. Opatentowany projekt tego urzadzenia został nagrodzony prestiżową nagrodą Ekolaur w 18 edycji Konkursu „Ekolaur Polskiej Izby Ekologii 2019”.

            Dziękujemy firmie 3Cargo za wsparcie naszej szkolnej i lokalnej społeczności w procesie rozwijania i pogłębiania świadomości w kwestii znaczenia jakości powietrza dla naszego zdrowia i samopoczucia! Dzięki niemu zarówno sami uczniowie, jak i mieszkańcy osiedla Daszyńskiego będą mogli zobaczyć, jakiej jakości powietrzem oddychają.

            Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez sieć EkoSłupków można odczytywać za pomocą aplikacji mobilnej EkoSłupek. Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.e-gminy.pl

        • Dzień Pielęgniarek u Jeżyków
          • Dzień Pielęgniarek u Jeżyków

          • Grupa średniaków świętowała Dzień Pielęgniarek. Najpierw przedszkolaki odgadywały po dotyku przedmioty związane z tą jakże ważną dla nas wszystkich profesją. Następnie z niezwykłą cierpliwością wykonały pracę plastyczną. Aż miło było patrzeć, jak dzieczynki i chłopcy podczas zabawy wcielali się w pielęgniarki i pielęgniarzy mierząc sobie wzajemnie ciśnienie i temperaturę, opatrując rany i dająć zastrzyki. A oto fragment naszej fotograficznej relacji z zajęć.

        • Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
          • Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • Nasza szkoła bierze udział w Akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim, które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 roku. Serdecznie dziękujemy kwaciarni "U Oli" w Jankowicach (ul. Baziowa 10) za ufundowanie stroika z żonkili.

        • Klasa 2b wita wiosnę
          • Klasa 2b wita wiosnę

          • W piątek 19 marca klasa 2b udała się na spacer w poszukiwaniu oznak zbliżającej się wiosny. Uczniowie samodzielnie zrobili Marzannę, oczywiście z ekologicznych, biodegradowalnych materałów i wraz ze słomianą kukłą wyruszyli nad Pszczynkę. Po co? Odpowiedź jest prosta, trzeba było utopić złą Panią Zimę, żeby w końcu powitać oczekiwaną chyba przez wszystkich wiosnę. Dzieci mogły przy okazji zapoznać się z tym starosłowiańskim obrzędem. Nad rzeką wszyscy utworzyli krąg i głośno wypowiedzieli słowa :

            ” Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,

            do wody Cię wrzucimy, bo już nie chcemy zimy!”

            Potem kukła wylądawała w rzece, trzeba było szybko uciec z tego miejsca i nie oglądać się wstecz. Śmiechu i radości było wiele i wszyscy, pełni nadziei na przyjście  ciepłej, zielonej wiosny, wrócili do szkoły.

            Drugoklasiści życzą  Dyrekcji, Nauczycielom, wszystkim Pracownikom i Uczniom naszej szkoły WESOŁYCH ŚWIĄT!

        • Dzień kolorowej skarpetki w przedszkolu
          • Dzień kolorowej skarpetki w przedszkolu

          • Z okazji światowego Dnia Osób Zespołu Downa grupa Starszaków również dołączyła się do akcji solidaryzującej się z osobami dotkniętymi wadą genetyczną zakładając kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizujące różnorodność genetyczną.

            Była to okazja aby porozmawiać z dziećmi na temat Osób z Zespołem Downa. Pamiętamy, że choć nie wszyscy jesteśmy jednakowi i nie we wszystkim doskonali to dobrze by było pomagać sobie nawzajem.

            W tym dniu wzięliśmy udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym Emocja, którego celem było stworzenie skarpetkowej pacynki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w 1a
          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w 1a

          • 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie klasy 1a wiedzą jak ważna jest akceptacja drugiej osoby, bez względu na trudności jakie ta osoba posiada. Naszym sposobem na okazanie solidarności z osobami dotkniętymi zespołem Downa były oczywiście kolorowe skarpetki. A dlaczego właśnie krzykliwe skarpetki nie do pary? Zespół Downa jest wadą genetyczną, gdzie 21 chromosom składa się z trzech „ramion” zamiast dwóch. Jedno z nich jest więc „nie do pary”. Zdarza się też, że osoby z zespołem Downa mają problemy z rozpoznawaniem kształtów lub kolorowych wzorów, przez co można czasem zobaczyć ich w dwóch różnych skarpetkach. Nieprzypadkowa jest również data, kiedy prowadzona jest kampania. Światowy Dzień Zespołu Downa,pod patronatem ONZ, jest obchodzony 21 marca dlatego, że liczby 3 i 21 symbolizują trzecie, „nadprogramowe” ramię w 21 chromosomie, którego obecność stanowi główną przyczynę tej wady genetycznej. A nazwa zespołu Downa, inaczej określanego trisomią 21 chromosomu, pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, który to jako pierwszy opisał.

        • Dzień dinozaura w grupie starszaków
          • Dzień dinozaura w grupie starszaków

          • W grupie Tygrysków obchodziliśmy dzień dinozaura. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci dinozaury wykonane w domu, ciekawostki i ilustracje o dinozaurach. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą wiedzą na temat różnych gatunków dinozaurów. Poznaliśmy także zawód paleontologa oraz dowiedzieliśmy się co spowodowało, że dinozaury wyginęły. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały,dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Poniżej dzielimy się fotorelacją z tego dnia.

        • Luty w klasie 1a
          • Luty w klasie 1a

          • Zimowy miesiąc wcale nie był dla nas straszny, ponieważ każdy dzień przepełniony jest nie tylko nauką, ale również dobrym humorem, wyzwaniami i ciekawymi zadaniami. Próbowaliśmy tworzyć pracę na wzór krakowskich koronek, robić orła na śniegu, zrobić mumię z kolegi czy stworzyć zimową dolinę Muminków w słoiku. Każdy uczeń został również prawdziwym czytelnikiem, dzięki pasowaniu na czytelnika i wyprawce  w ramach programu "Mała książka - Wielki Człowiek". Braliśmy także udział w akcjach charytatywnych m.in. zbierania groszy dla Filipka i zbierania karmy dla schroniska Reksio. Nasze lekcje uatrakcyjniły także wyzwania stawiane nam w ramach programów Czyściochowa Akademia i Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu. Mimo że to był najkrótszy miesiąc w roku, minął nam pełen wrażeń.

        • Dzień koloru czerwonego
          • Dzień koloru czerwonego

          •  

            W lutym Misie, Jeżyki i Tygrysy obchodziły dzień koloru czerwonego. To, co w tym dniu nawiązywało do tego koloru, przedstawiamy w krótkiej fotorelacji.

        • Dzień kota u Jeżyków
          • Dzień kota u Jeżyków

          • 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach    o kotach, zabawy z chustą animacyjną i kotami – pluszakami, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, wykonywanie pracy plastycznej, a także śpiewanie kocich piosenek.

            Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt!

        • Bal karnawałowy w przedszkolu
          • Bal karnawałowy w przedszkolu

          • Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 01.02.2021 r. w naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

            Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana..., nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Szkoda, że następny bal dopiero za rok!

        • Walentynkowy bal karnawałowy w 1a
          • Walentynkowy bal karnawałowy w 1a

          • Uczniowie klasy 1a postanowili hucznie pożegnać kończący się karnawał. Dlatego 12 lutego zorganizowaliśmy walentynkowy bal karnawałowy. Chcąc docenić wspaniałe przebrania uczestników, wybraliśmy króla i królową najwspanialszego stroju. Tytuł króla został w demokratycznych wyborach przyznany kościotrupowi o imieniu Natan, a królową została tancerka flamenco - Matylda. Przez kilka godzin towarzyszyła nam muzyka, tańce i wesołe zabawy. A ponieważ bal zbiegł się z przypadającym świętem zakochanych, dlatego poznaliśmy także historię św. Walentego oraz wykonaliśmy samodzielnie Walentynki, które 14 lutego każdy będzie mógł wręczyć komuś wyjątkowemu.