• Podziemne wędrówki klasy 2a i 3b
          • Podziemne wędrówki klasy 2a i 3b

          • 11 października uczniowie klas 2a i 3b wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór.

            Wędrując alejkami Parku Repeckiego, zza drzew wyłonił się okrągły budynek. Wewnątrz znaleźliśmy wejście prowadzące do podziemnych przystani dla łodzi, którymi przemierzyliśmy 600-metrowy odcinek Sztolni Czarnego Pstrąga. Przewodnik, niczym wenecki gondolier przeprawił nas od szybu „ Monika” do szybu „ Sylwester” pchając łodzie, a zarazem snując opowieści górnicze o historii tarnogórskich podziemi, niezwykłych maszynach parowych, legendarnych gwarkach, a także o skarbniku i czarnych pstrągach. Sunąc po krystalicznie czystej wodzie przepłynęliśmy przez cztery murowane bramy (Pamięci, Odważnych, Szczęśliwych i Leniwych) i poznaliśmy ich tajemnice.

            Potem pojechaliśmy do zabytkowej Kopalni Srebra. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nadszybia kopalni, gdzie znajduje się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Wędrując razem z przewodnikiem oglądaliśmy m.in. dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, kubły do transportu urobku, a nawet górniczą przenośną toaletę. Po wizycie w Muzeum Górnictwa zabraliśmy kaski i górniczą windą zjechaliśmy na głębokość 40,5 m.  Rozpoczęła się niezwykła podróż przez podziemia, szlak liczył 1740 m i łączył ze sobą trzy dawne szyby górnicze: Anioł, Żmija i Szczęść Boże. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, charakteryzujące się niską temperaturą i dużą wilgotnością powietrza, pozwoliły nam  poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Mogliśmy usłyszeć odgłosy ciężkiej pracy gwarków, kopalnianego zawału, jadących wózków oraz robót strzałowych, a także głos....samego Skarbnika! Kolejną atrakcją był spacer po Skansenie Maszyn Parowych, w którym zobaczyliśmy wiele ciekawych eksponatów.

            Podczas wycieczki był oczywiście czas na zakup pamiątek, wspólne rozmowy i zdjęcia. W drodze powrotnej odwiedziliśmy znaną restaurację z żółtą literą M na czerwonym tle, po czym zmęczeni, ale pełni niesamowitych przeżyć wróciliśmy do Pszczyny.

        • Klasa 4a i 4b w Dolinie Zimnika
          • Klasa 4a i 4b w Dolinie Zimnika

          • We wtorek, 5 października, klasy czwarte miały okazję odwiedzić ścieżkę dydaktyczno – przyrodniczą „Doliną Zimnika”. Jej trasa z licznymi elementami edukacyjnymi przebiega przez piękny las leśnictwa Węgierska Górka na terenie gminy Lipowa, u podnóża Skrzycznego. Podczas wycieczki ucznowie poznali specyfikę górskiej przyrody Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi Dzikiemu, pracownikowi Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego za przekazanie ciekawej wiedzy o tym rejonie.

        • Klasa 2a i 3b w koszarach wojskowych!
          • Klasa 2a i 3b w koszarach wojskowych!

          • 8 października uczniowie klas 2a i 3b wybrali się na Święto Batalionu czyli dzień otwarty koszar połączony z obchodami święta 18 batalionu powietrznodesantowego w Bielsku-Białej. Wprawdzie początkowo pogada nas nie rozpieszczała, ale atrakcje rozgrzały każdego. Była to niesamowita okazja zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, wszystko można było dotknąć, ubrać na siebie, sprawdzić ile waży, jak się celuje, a nawet jak się prowadzi. Nie zabrakło atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o uczniach takich jak: tor komandosa czy ogromna  ścianka wspinaczkowa . A na koniec dmuchane zjeżdżalnie. Wszystko to sprawiło, że wróciliśmy do domu radośni i pełni wrażeń.

        • Z wizytą w Warszawie
          • Z wizytą w Warszawie

          • 30 września wyjechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Wzięły w niej udział klasy VIIa, VIIb i VIa. Celem wycieczki było zwiedzenie stolicy Polski. Z Pszczyny wyruszyliśmy o godzinie 06:00 rano, a na miejsce dotarliśmy około godziny 11:30. Pierwszą atrakcją był pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyliśmy liczne zabytki, rzeźby, ogrody i oranżerie. W dalszej kolejności pojechaliśmy zwiedzić Stadion Narodowy. Oprowadziła nas po nim Pani przewodnik, która szczegółowo opowiedziała o tym miejscu i ciekawostkach z nim związanych. Zabrała nas na trybuny, do szatni kadry narodowej, jak również do strefy VIP. Po zwiedzeniu stadionu udaliśmy się do ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Były tam ławeczki, dużo alejek, a nawet mały strumyczek. W samym centrum była wielka czerwona kopuła z roślin, a zaraz za nią taras widokowy na panoramę miasta. Po posiłku poszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza, a następnie delektowaliśmy się gorącą czekoladę w pijalni Wedel. Zobaczyliśmy wtedy Warszawę nocą. Następnego dnia pojechaliśmy na cmentarz Powązkowski. Zobaczyliśmy tam wiele zabytkowych nagrobków i rzeźb. Zwiedziliśmy Pałacu Kultury i Nauki, w ktorym wjechaliśmy na taras widokowy i Stare Miasto pełne pięknych, kolorowych kamienic. Podziwialiśmy Kolumnę Zygmuntowską oraz Zamek królewski. Były tam różne eksponaty i pięknie wystrojone sale. Na koniec zobaczyliśmy jeden z najpopularniejszych posągów w Warszawie - Syrenkę. Tam zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć i ruszyliśmy w stronę Pszczyny. To była bardzo udana wycieczka.

        • Dzień Chłopaka w 2a
          • Dzień Chłopaka w 2a

          • Dzień chłopaka to bardzo ważne święto w naszej klasie, może dlatego, że większość klasy to właśnie chłopcy. Trzy dziewczyny miały pełne ręce roboty, aby przygotować prezenty od serca. Ale wyszło im to wyśmienicie. Same upiekły przepyszne babeczki, a w babeczkach ukryte były karteczki z opisem co oznacza dane imię każdego chłopca oraz jakie żywioły przypisane są temu imieniu. Każdy chłopak został również okrzyknięty Super Chłopakiem, co potwierdziła komisja w składzie: Matylda, Michalina, Weronika. I jeszcze imienne upominki… Krótko mówiąc wspaniały dzień pełen wrażeń!

        • Innowacja Zaczytani…Zainspirowani…
          • Innowacja Zaczytani…Zainspirowani…

          • Klasa 2a bierze w tym roku szkolnym udział w innowacji Zaczytani…Zainspirowani…Nasi drugoklasiści to aktywni czytelnicy, choć niektórzy jeszcze potrzebują pewnej zachęty, aby odkryć uroki przenoszenia się do magicznego świata bohaterów książkowych. Dlatego w tym roku będziemy podejmować się różnych akcji czytelniczych, ale nie tylko, również twórczych, artystycznych, plastycznych, takie, które zrodzą się w nas wraz z refleksją po przeczytanej lekturze. Innowacje rozpoczęliśmy nie bez powodu 15 września…czyli w Dzień Kropki. Dla niewtajemniczonych - jest to dzień kreatywności, a wszystko zaczęło się właśnie od …kropki. Amerykański pisarz Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”.  Jej bohaterką jest Vashti, dziewczynka, która nie wierzyła, że posiada jakikolwiek talent. Vashti dzięki namalowanej malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki została wielką artystką. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i nawet została wydana alfabetem Braille’a. Talenty drzemią w każdym z nas, tylko czasem trzeba okazji, żeby je odkryć.

        • Pasowanie na uczniów klas 2a i 2b
          • Pasowanie na uczniów klas 2a i 2b

          • 24 września odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Była to dla nas sytuacja wyjątkowa, ponieważ pasowanie odbyło się…. z rocznym opóźnieniem, a wszystko z powodu sytuacji epidemicznej związanej z Covid-19. Ubiegłego roku nie udało nam się zorganizować uroczystości z udziałem wspaniałych gości, czyli Rodziców naszych uczniów. Dlatego teraz do ślubowania przystąpili uczniowie klasy 2a i 2b, a wśród publiczności byli Rodzice i grono pedagogiczne oraz goście specjalni. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali swoje talenty, pokazali jak pięknie śpiewają, recytują z pamięci i grają na instrumentach. Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie ślubowania oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Aleksandrę Latko. Uczniowie głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Na uczniów czekały także niespodzianki – bidony - wręczane osobiście przez zastępcę Burmistrza Pana Piotra Sidzinę. Na koniec krótkie przedstawienie odegrali także uczniowie starszych klas, a nasza Pani bibliotekarka Bogusława Banach przypomniała, że pasowanie na ucznia to także pasowanie na czytelnika. Wszystkim uczniom klas 2a i 2b w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze obowiązków szkolnych.

        • Lekcja przyrody
          • Lekcja przyrody

          • Poznawaniu przyrody służą obserwacje i doświadczenia. Aby je odpowiednio przeprowadzić przyrodnik musi posiadać odpowiednie przyrządy i być ciekawym, cierpliwym, uważnym, i wytrwałym. Tego wszystkiego nie brakowało czwartoklasistom, którzy w ostatnim tygodniu września, podczas lekcji przyrody, salę lekcyjną zamienili na przyszkolny ogród i boisko. Celem lekcji terenowej było doskonalenie posługiwania się kompasem, lupą i taśmą mierniczą. Uczniowie wyznaczali kierunki geograficzne, dokonywali pomiarów obwodu drzew rosnących w szkolnym ogrodzie, aby następnie wyznaczyć przybliżony wiek drzewa. Obserwowali także szczegóły budowy roślin, pajęczyny, napotkanych owadów, kory drzew, itp. Taka forma zajęć była nie tylko możliwością współdziałania w małej grupie, wykorzystywania wiedzy i umiejętności w praktyce, ale stała się też okazją do dobrej zabawy i prawdziwą przyjemnością.

        • Współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną
          • Współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

          • Szanowni PaństwoChcielibyśmy poinformować o współpracy szkoły z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pszczynie oraz zachęcić Państwa do korzystania z propozycji i ofert Poradni, w tym skorzystania z platformy "Szkoła po pandemii - bank dobrych praktyk" dostępnej na stronie www.ppped.pl.  W załączeniu przesyłamy Państwu propozycję działań Poradni skierowanych do rodziców i uczniów.

            W ramach współpracy szkoły z Poradnią, w listopadzie odbędzie się dyżur pracownika PPP - koordynatora, psychologa p. Grażyny Stalskiej - dokładny termin zostanie podany później. Istnieje także możliwość zebrania przez szkołę Państwa pytań i wątpliwości, na które specjaliści z Poradni udzielą odpowiedzi i zamieszczą je na swojej stronie internetowej (poprzez e-dziennik). Informujemy również, że na terenie Poradni działa telefon zaufania - 502 644 363.


            OFERTA PORADNI 2021-2022

        • Kumulacja Aktywności - zajęcia dla dzieci
          • Kumulacja Aktywności - zajęcia dla dzieci

          • Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w BEZPŁATNYCH zajęciach rekreacyjno-sportowych w ramach programu "Kumulacja Aktywności" pod patronatem Burmistrza Pszczyny.

            • BEZPŁATNE zajęcia dla dzieci w wieku 11-15 lat, które nie należą do klubu sportowego z terenu Gminy Pszczyna (i nie tylko)

            • 48 zajęć przez cały rok szkolny (2 razy w tygodniu po 1,5 godziny)

            • W programie zajęć: badminton, ćwiczenia korekcyjne, gry i zabawy, różne dyscypliny sportu (koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, nurkowanie, pływanie, warsztaty dietetyczne, zawody sportowe)

            • Miejsce: Hala MORiS (ul. Basztowa 4) wtorek, godzina 18:30-20:00,
            Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Konopnickiej 44) czwartek godzina 18:30-20:00

            • Pełne ubezpieczenie

             

            Ogranizatorem zajęć jest Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej, a partnerem Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Patronem organizacji jest Polski Komitet Olimpijski, 

             

            Program "Kumulacja Aktywności" został stworzony w oparciu o badania, które wyraźnie zaznaczyły problem niskiej aktywności fizycznej wśród młodych Polaków, dlatego też fundacja od kilku lat stara się zachęcać młodzież do podejmowania szeroko pojętej aktywności fizycznej poprzez promowanie ruchu i zdrowego trybu życia, poprzez dawanie możliwości unikalnej szansy na trening pod okiem utytułowanych sportowców – olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski oraz trenerów. Uczniowie mają możliwość pracy bezpośrednio z tymi, którzy osiągnęli sukces, mogą spróbować siły w różnorodnych dyscyplinach i przekonać się, że sport może być świetną zabawą, a nie tak jak myślą ciężarem i przyczyną dodatkowego stresu. W ramach programu zorganizowane są bezpłatne zajęcia sportowe dla grup na terenie całego kraju. Prowadzący wybierani są w konkursie, a prowadzone przez nich zajęcia są różnorodne, realizowane na podstawie autorskiego projektu przedstawionego w składanym do programu wniosku. Dodatkowo na zajęciach realizowane są ćwiczenia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które przyczyniają się do skorygowania ewentualnych zaburzeń w rozwoju motorycznym, uczą jak zapobiegać nieprawidłowym postawom i powstawaniu zaburzeń statyki ciała. Należy podkreślić, że dziecko zdrowe fizycznie ma większe możliwości do rozwoju intelektualnego oraz większe chęci do podejmowania różnych działań społecznych.

            Program Kumulacja Aktywności współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji: https://www.fundacjalotto.pl/kumulacjaaktywnosci/

             

            Szczegółowe infomacje i zapisy: tel. 604 941 366 lub spotkanie organizacyjne 14.09.2021 (godz. 18:30) w hali MORiS. Ilość miejsc ograniczona.

        • Jak ten czas szybko leci, czyli zakończenie roku w klasie 1a
          • Jak ten czas szybko leci, czyli zakończenie roku w klasie 1a

          • Dopiero co był pierwszy dzień w szkole i dopiero co się poznawaliśmy...a dziś przyszło się pożegnać. Mimo że pandemia i czas nauki zdalnej dotknął także najmłodsze klasy, to daliśmy radę. Jak tylko zezwolono na powrót do nauki stacjonarnej, dołożyliśmy starań, aby nadrobić okres lockdownu poprzez wspólne zabawy integrujące, wyjścia, wycieczki i inne atrakcje. Bo szkoła to nie tylko nauka pisania, czytania i liczenia, to miejsce, gdzie spotykamy swoich przyjaciół, spędzamy wspólnie długie godziny i razem robimy mnóstwo ciekawych rzeczy. Pierwszoklasiści odkrywają otaczający nas świat empirycznie, czyli tak, aby dotknąć, poczuć, bo wtedy wiedza sama do głowy wchodzi.  Nasi uczniowie bardzo aktywnie spędzali ten rok, na przykład - już wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy, robili obrazy z piasku, sadzili kwiaty w obejściu szkoły, uczyli się zasad higieny z Akademią Czyściochowa, brali udział w różnego typu konkursach i ... I wszystko to już teraz tylko wspominamy, bo przed nami czas zasłużonego odpoczynku. Klasa 1a życzy wszystkim udanych i bezpiecznych WAKACJI!

        • Klasa 1a - w świecie lektur
          • Klasa 1a - w świecie lektur

          • Dzięki życzliwości naszej wspaniałej Pani z biblioteki - Pani Bogusi, każdej środy, dziewczyny i chłopaki z 1a zatapiali się w morzu wspaniałych przygód bohaterów różnych książek. Wbrew obawom niektórych, przygody niesfornego kota Cukierka, skarpetek, które uciekały z kosza na pranie czy też niezliczonych zagadek detektywa Pozytywki, okazały się niesamowicie wciągające. Ale mając już tytuł honorowego czytelnika naszej biblioteki oraz odbierając wyprawkę z kampanii "Mała książka - wielki człowiek" pierwszaki podjęły starania, aby każdy już sam zaczął czytać. I jak się okazało, wśród pierwszaków pojawili się uczniowie zasługujący na miano mistrza pięknego czytania. W klasie 1a niewątpliwie aki tytuł należy się Michasi K. i Matyldzie S. Brawo dziewczyny! Postawiłyście wysoko poprzeczkę, ale pozostali także dzielnie pokonywali trudy niełatwego "ujarzmiania liter". Na koniec roku, chcąc zachęcić pozostałych do odkrywania przygód ukrytych w książkach, podjęliśmy challenge Pani z biblioteki i w grupach wykonaliśmy plakaty techniką kolażu do lektury "Niesamowite przygody 10 skarpetek". Wszyscy obiecali, że także w wakacje nie pozwolą książkom pokryć się kurzem w domu. Brawo!

        • Klasa 1a - rady na upały
          • Klasa 1a - rady na upały

          • Przez kilka ostatnich dni pogoda nas bardzo rozpieszczała. Ale pamiętajmy, że upały mogą też być dla naszego organizmu niebezpieczne. Najlepiej w godzinach największej aktywności słońca, schować się w cieniu, wypić samemu przygotowana orzeźwiającą lemoniadę, a najlepiej... wybrać się z klasą na lody albo skorzystać z wspaniałego wyposażenia naszej placówki, jakim jest niewątpliwie nasz szkolny basen. Pan Michał zadbał o to, aby lekcje na basenie były pełne atrakcji, za co bardzo dziękujemy. Sami zobaczcie.

        • Klasa 1a w programie Dobrze Jemy Fundacji Szkoła na widelcu
          • Klasa 1a w programie Dobrze Jemy Fundacji Szkoła na widelcu

          • Mimo trudnego okresu pandemii i kilku miesięcy nauki zdalnej, udało się nam realizować wiele tematów przygotowanych w ramach programu Dobrze Jemy Fundacji Szkoła na widelcu. W programie tym, skierowanym do szkół podstawowych, kładliśmy nacisk na edukację żywieniowo-kulinarną. Było to połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej i praktycznej. Omawialiśmy zasady zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, w jaki sposób mądrze robić zakupy,  jak jedzenie wpływa na nasz organizm. Były też zajęcia praktyczne, dzięki którym uczniowie zdobyli umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznali sprzęty kuchenne, uczyli się zasad higieny i pracy w kuchni. Część lekcji odbywała się też w formie filmików tematycznych, których głównym bohaterem był prześmieszny królik Marchwian. Zajęcia praktyczne po części można było zrealizować w domu, ale w szkole także udało nam się przeprowadzić warsztaty kulinarne w ramach lekcji Śniadanie na szóstkę czy skosztować nowalijek wiosennych. Zapraszamy do galerii zdjęć z programu.

        • 21- 22 czerwca Spektakl profilaktyczny pt. „Łatka...czyli nie szufladkuj, nie oceniaj, nie obmawiaj!"
          • 21- 22 czerwca Spektakl profilaktyczny pt. „Łatka...czyli nie szufladkuj, nie oceniaj, nie obmawiaj!"

          • Dziewczyny z klasy 7b: Agata, Karolina, Gosia N., Gosia Cz., Kamila i Vanessa z pomocą swojej koleżanki z kl. 7a - Weroniki zaprezentowały uczniom klas starszych (4-8) spektakl pt. „Łatka”. Prawdę mówiąc uczennice już dawno się do niego przygotowywały i gotowe były do jego przedstawienia, jednakże zdalne nauczanie i izolacja domowa całkowicie zmieniły wcześniejsze plany i ustalenia…

            Spektakl niesie z sobą piękne przesłanie- mówi bowiem o tolerancji, empatii i szanowaniu drugiego człowieka, bez względu na jego wygląd, przekonania czy stan portfela! Opowiada o dziewczynce- Krystynie, która jest „inna”…Nikt nie interesuje się dlaczego, co jest przyczyną jej wycofania, odrębności czy trudności w szkole…Według jej „koleżanek” zasługuje na gorsze traktowanie, ponieważ nie pasuje do ich „wzorca”! Nie posiada dobrego telefonu, ubiera się obciachowo, ciągle coś notuje w swoim dzienniczku i… generalnie to „borok jakiś”! Dlatego też często jest obśmiewana, wytykana, szykanowana i nikt z nią nie chce utrzymywać żadnego kontaktu…tym bardziej, że z niewiadomych przyczyn ma szczególne względy u nauczycieli.

            Spektakl ma za zadanie uwrażliwić młodzież na drugiego człowieka, pokazać, że istotą jest on sam- jego charakter i osobowość, a nie „okładka”- jaką tworzą strój, fryzura, markowe buty…

            PAMIĘTAJ!

            • Nie działaj nigdy na szkodę innych osób.
            • Staraj się być fair i pomyśl, zanim słowem wyrządzisz komuś krzywdę.
            • Złe postępowanie wobec innej osoby może mieć również wpływ na nas samych.
            • Zachowaj klasę!
            • Bądź dobry!!!

             najpiękniej wyrażają to słowa piosenki pt. „Tolerancja” …

            „Życie nie tylko po to jest, by brać
            Życie nie po to, by bezczynnie trwać
            I aby żyć siebie samego trzeba dać.”

        • 18 czerwca- DZIEŃ PUSTEJ KLASY - wycieczka rowerowa uczniów kl. 7b
          • 18 czerwca- DZIEŃ PUSTEJ KLASY - wycieczka rowerowa uczniów kl. 7b

          • W ubiegły piątek uczniowie klasy 7b wraz ze swoimi opiekunami: p. D. Stencel, p. A. Mulawą, p. K. Wawrzyczkiem i p. B. Surowiecką udali się na wycieczkę rowerową do Paprocan. Pogoda była wyśmienita, nawet można powiedzieć, że początkowo trochę obawialiśmy się wysokich temperatur i palącego słońca, ale trasa przez las z wysokim drzewostanem sprawiła, że jechało się bardzo przyjemnie i nie odczuwaliśmy żadnych niedogodności. Sprzęt rowerowy nie szwankował, a pozytywne nastawienie i humory dopisywały od początku trasy do samego końca. Przejechaliśmy w sumie ok. 35 km, no niektórzy nawet 40- bowiem skusili się z p. A. Mulawą na objechanie akwenu wodnego w Paprocanach! Był czas na odpoczynek i zregenerowanie sił w parku- „leżing na kocingu” (jak żartobliwie mawiają uczniowie) oraz małe co nieco. Oczywiście z racji wysokiej temperatury dużym wzięciem cieszyły się: kawa mrożona, lody, napoje chłodzące, ale i amatorzy gofrów oraz ciasta też się znaleźli. W drodze powrotnej „zahaczyliśmy” o zameczek myśliwski w Promnicach, który aktualnie jest w trakcie generalnego remontu. Wszyscy dali radę- pokonali nie tylko kilometry, ale także swoje zmęczenie, słabości i… brak kondycji po tylu miesiącach zdalnego nauczania! 😉Zgodnie z założeniami Dnia Pustej Klasy ławki w sali 39 (sala lekcyjna kl. 7b) były puste całą dobę. A piątek 18 czerwca był dla młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna, ale przede wszystkim dniem promującym zdrowy styl życia i zacieśniania relacji rówieśniczych po tak długiej przerwie.

        • Dzień sportu w przedszkolu
          • Dzień sportu w przedszkolu

          • To był dzień niesamowitych wrażeń i emocji. Przy współpracy z trenerami MKS Iskra panem Pawłem oraz panem Szymonem dzieci wykazały się w różnych aktywnościach ruchowych. Było mnóstwo zabawy, ale i też zadań, w których Przedszkolaki musiały wykazać się same. Takie dni z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci. Panom trenerom jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie i świetną zabawę!

        • Czerwcowe wędrówki kl. 1a i 2b
          • Czerwcowe wędrówki kl. 1a i 2b

          • 11 czerwca uczniowie klas 1a i 2 b wybrali się na wycieczkę do Mini Zoo „Kucyk'” w Inwałdzie. Już od samego rana świeciło słońce, więc z plecakami pełnymi smakołyków i uśmiechami na twarzach wyruszyliśmy w drogę. Po wyjściu z autokaru naszym oczom ukazał się widok Średniowiecznej Warowni, ale zagościliśmy tu tylko na chwilkę. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na drugie śniadanie i wspólne zdjęcia, na parking podjechała kolorowa Ciuchcia, która zabrała nas do miejsca będącego celem naszej wycieczki.

            Mini Zoo „Kucyk” jest położone na malowniczych pagórkach Beskidu Małego, jego leśna lokalizacja sprawiła, że spacer po tym terenie był dla nas przyjemny i bardzo pouczający. Mogliśmy zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane – kangury, surykatki, strusie emu, żurawie, pawie, lisy, kury, gęsi, owce, daniele, kozy, osły itp.  Wielkie zainteresowanie wzbudziła sowa śnieżna, dzieci od razu zasugerowały, że to na pewno Hedwiga z filmu o Harrym Potterze.

            Każdy z nas miał sposobność nakarmienia milusińskich specjalnie przygotowaną karmą. A trzeba przyznać, że głodomorów było sporo! 

            Po spacerze nadszedł czas na zabawę, mogliśmy aktywnie spędzić czas na znajdującym się na terenie zoo placu zabaw. W planie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w sklepiku z pamiątkami, każdy znalazł tu coś dla siebie. Była też chwila na lody i orzeźwiającą granitę.

            Okazało się, że to nie były jedyne atrakcje, kolejną była przejażdżka konna na krytej ujeżdżalni. Klacz Efezja była bardzo łagodna, dzielnie pokonywała kolejne okrążenia, by sprawić radość dosiadającym ją jeźdźcom.

            Wszystko, co dobre szybko się kończy, ale miłe wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci!

        • Wycieczka klasy 1b i 2a
          • Wycieczka klasy 1b i 2a

          • Po długim czasie izolacji,  1 czerwca, klasy Ib i IIa pojechały na całodniową wycieczkę na warsztaty „Pod skałką”. Pogoda była doskonała.

            To był dzień pełen wrażeń. Zaczęliśmy od zwiedzania „Zwierzyńca”. Wielu z nas pierwszy raz zobaczyło „na żywo” kangura, wielbłąda, osiołki, daniele, kaczki mandarynki, owce, kucyki i lamy. Najwięcej emocji wzbudziło jednak spore stadko kóz. Były energiczne i bardzo przyjazne. Wybraliśmy nawet jednego młodego koziołka, którego chcieliśmy zabrać do naszej szkoły. Pani przewodnik opowiadała o życiu wszystkich zwierząt. Wyjaśniła jak egzotyczne zwierzaki trafiły „Pod skałkę”.

            Po tej „żywej lekcji przyrody” bawiliśmy się na placu zabaw. Były dmuchane zjeżdżalnie, zamek królewny, magiczne kule i trampolina. Zmęczeni zjedliśmy pomidorówkę. Była prawie tak smaczna jak u mamy.

            Potem zwiedziliśmy Skansen Wsi Jurajskiej. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia dawnych pokoleń i wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych w laboratorium szalonego naukowca.

            Po wacie cukrowej czekała nas jeszcze jedna atrakcja-przejażdżka „Kolejką Jurajski Ekspres”. W czasie prawie godzinnej podróży mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

            Zmęczeni wróciliśmy do szkoły. To był dzień pełen wrażeń i niespodzianek.