• Klasa 2a z życzeniami dla Naszych Mam!
          • Klasa 2a z życzeniami dla Naszych Mam!

          • 26 maja obchodzimy cudowne święto..Dzień Matki. W związku z tym, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim wspaniałym Mamom! Dziękujemy za dar życia, za trud wychowania, za każdą nieprzespaną noc w chorobie, za każdy najpiękniejszy w świecie ciepły uśmiech, za to, że uczycie nas miłości, pokonywania trudów, pomagacie budować wiarę we własne siły i możliwości. Dziękujemy i życzymy samych pogodnych dni. Klasa 2a dla swoich mam przygotowała upominki -podstawki pod kubek malowane techniką malarstwa kropkowego oraz laurki pełne maków, które nierozłącznie kojarzą nam się z cudownym miesiącem majem.

        • Przyjaciele Zippiego w 2a
          • Przyjaciele Zippiego w 2a

          • Klasa 2a i 1b biorą w tym roku udział w międzynarodowym programie promocji zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego". Okres edukacji wczesnoszkolnej to okres rozwojowy, któremu towarzyszy wiele zmian, ogromne tempo uczenia się i nabywania nowych kompetencji. Jest to również etap przekraczania progu szkolnego i związanych z tym trudności.

            Program „Przyjaciele Zippiego” uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Realizując zajęcia, zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach.

            Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i  jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile. W trakcie zajęć pojawia się wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i rozmów o sprawach ważnych na tym etapie życia, o przyjaźni, o zmianach jakie zachodzą w nas i wokół nas, o sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami. Dzieci dowiadują się, że potrafią znaleźć rozwiązanie, że warto i można prosić o pomoc, a także uczą się okazywać pomoc innym. Program jest również skierowany do rodziców, którzy mają okazję zaobserwować przemiany swojego dziecka, ale też okazję pochylić się nad jego problemami.

            Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu na stronie: https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/przyjaciele-zippiego/o-programie.

        • Co tam słychać w 2a?
          • Co tam słychać w 2a?

          • Na szczęście wszystko wraca do normy po okresie pandemii, również liczne działania i aktywności, których byliśmy w tym czasie pozbawieni. Dlatego uczniowie 2a intensywnie z tego korzystają. Nareszcie pierwszy raz od dłuższego czasu, zebraliśmy się tak licznie - cała uczniowska brać - na akademii z okazji Święta 3 Maja. 6 maja wyruszyliśmy ścieżką edukacyjną "Tropem Żubra", która stanowi część projektu pt."Ochrona różnorodności biologicznej poprzez rewitalizację Parku Pszczyńskiego w Pszczynie".

            Ale to nie koniec przyrodniczych atrakcji. 16 maja przyjechał nas odwiedzić, już po raz drugi, Pan Krzysztof Pach z firmy "Animalia", tym razem z pokazem niesamowitych okazów wspaniałych motyli. W klasie zorganizowaliśmy przedstawienie kukiełkowe do tekstu Pawła Beręsewicza "Kto zjadł sałatę". A w inny dzień, korzystając z pięknej pogody, zorganizowaliśmy w ramach innowacji "Zaczytani...zainspirowani"... sadzenie roślin w obejściu szkoły pamiętając o Dniu Ziemi oraz "czytanie pod chmurką", zaznajamiając się z książką Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka". I niech już tak zostanie, że każdy dzień w szkole, przynosi nam mnóstwo wrażeń!

        • Motyle w 1a
          • Motyle w 1a

          • W dniu 16 maja zawitały do nas piękne motyle. Te kruche,delikatne, bezbronne i kolorowe owady wzbudziły ogromne zainteresowanie. Właściciel tej hodowli wiedział o swoich motylach wszystko i chętnie dzielił się z nami swoimi obserwacjami

        • Lekcje przyrodnicze w klasie 3b
          • Lekcje przyrodnicze w klasie 3b

          • 6 maja uczniowie klasy 3b wzięli udział w lekcji terenowej w pszczyńskiej Zagrodzie Żubrów. Wraz z panią przewodnik mieliśmy okazję przejść ścieżką edukacyjną o nazwie: „Tropem Żubra, która ma długość ok. 3,7 km. Na jej trasie ustawiono tablice omawiające tematykę przyrodniczo-leśną, m.in. ekosystem lasu, łąki i rzeki Pszczynki, a także hodowlę żubrów, pomniki przyrody oraz spotykane po drodze różnorodne formy świata roślinnego i zwierzęcego. Mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o tej części parku zwanej „ Zwierzyńcem”, nauczyć się określania wieku drzew, czy rozpoznawania ptaków po wydawanych przez nie odgłosach. Jedną z atrakcji był również spacer po obiekcie i obserwacja zwierząt zamieszkujących to miejsce. W zachwyt, oprócz żubrów oczywiście, wprawił nas paw, który dumnie paradował po zagrodzie  prezentując swój przepiękny ogon. Nasz majowy spacer zakończyliśmy na Rynku pszczyńskim zajadając przepyszne lody.

            16 maja natomiast wzięliśmy udział w kolejnej żywej lekcji przyrody, tym razem o motylach. Pan Krzysztof  Pach w ciekawy sposób opowiadał o ich budowie, o tym, czym się żywią, jak długo żyją, w jaki sposób przychodzą na świat, itp. Mogliśmy w gablotach zobaczyć wielu przedstawicieli tego niezwykłego świata owadów z różnych stron świata. Największą atrakcją było dla nas to, że każde z dzieci mogło trzymać żywe motyle  na ręce i z bliska podziwiać ich przepiękne ubarwienie.

        • Prośba o wsparcie
          • Prośba o wsparcie

          • Szanowni Państwo!

            Na tę prośbę nie mogliśmy pozostać obojętni!!!

            Uczeń klasy VI, będący baaaaardzo zaangażowanym wolontariuszem w sklepie dobroczynnym działającym na rzecz uchodźców z Ukrainy, poprosił bowiem o wystosowanie apelu. Dlatego też ośmielamy się zwrócić do Państwa z prośbą o wsparcie - w miarę możliwości - marketu pomocy działającego przy ulicy Bielskiej. 

            Potrzeby są ogromne, jeśli więc mogliby Państwo ofiarować wszelkiego rodzaju żywność (potrzebne są hurtowe ilości!), środki higieniczne, walizki/torby podróżne, prosimy o bezpośrednie przekazywanie darów na ulicę Bielską 32. Gdyby komuś było nie po drodze, można też przynieść do szkoły/przekazać przez uczniów - Filipowi z klasy VI lub do p. M.Wiatr

            Za wszelkie formy wsparcia i zaangażowania dziękujemy! 

        • Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
          • Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • W piątek, 29 kwietnia nasza społeczność szkolna w nietypowy sposób uczciła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oprócz tradycyjnego i uroczystego odśpiewania hymnu narodowego odbył się konkurs wiedzy patriotycznej na temat wydarzeń z 1791 roku, barw narodowych, godła, treści hymnu narodowego.

            Całość przypominała telewizyjnych „Milionerów”, ale zamiast miliona można było wygrać słodycze bądź dodatkowe przywileje z historii. Pytania dotyczyły m.in. tego, w jakich okolicznościach uchwalono konstytucję, ile zwrotek ma hymn, kto przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy itp. Scenariusz zakładał także „przerwy na reklamę”, podczas których uczniowie recytowali patriotyczne wiersze czy też śpiewali ojczyźniane  pieśni.

            Wygląda na to, że nietypowa formuła akademii spodobała się społeczności szkolnej, która aktywnie uczestniczyła w przedsięwzięciu. Takie zresztą było założenie całego projektu – aby patriotyzm nie był wyłącznie reliktem przeszłości, lecz stał się postawą kontynuowaną.

        • Wielkanocne zmagania w 2a
          • Wielkanocne zmagania w 2a

          • Nie tylko na Boże Narodzenie trzeba kilka tygodni wcześniej pierniczki upiec, również okres Wielkanocy wymaga wcześniejszych przygotowań. Uczniowie 2a już kilkanaście dni wcześniej samodzielnie zasiali owies wielkanocny, tak aby na Święta wszystko było już gotowe. I faktycznie, kiedy spotkaliśmy się na wielkanocnym śniadaniu, nasze ozdoby miały już piękne, długie, zielone listki. Do tego wykonaliśmy patyczkowe ozdoby, kolorowe pisanki i zajączki na patyczkach, które wspaniale udekorowały nasz świąteczny stół. W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się, aby wspólnie opowiedzieć co nosimy w koszykach do święcenia i oczywiście zasmakowaliśmy świątecznych potraw. Także nasz nowy kolega, który przybył z Ukrainy, również chętnie uczestniczył w naszym spotkaniu, mimo że na Ukrainie Święta obchodzone są nieco później niż u nas. Życzymy wszystkim wspaniałych, radosnych Świąt!

        • Zajączek w klasie 1a
          • Zajączek w klasie 1a

          • W dniu 13.04.2022 roku odwiedził nas Zajączek i zostawił nam świąteczne prezenty. Czyżby nasze dzieci były grzeczne? To chyba był wyrozumiały Zajączek. Otrzymane tabliczki wykorzystamy do ćwiczeń naszych rąk, do utrwalania pisania i liczenia. Bardzo dziękujemy Drogi Zajączku i życzymy całej naszej Braci Szkolnej radosnego świętowania.

        • Opolska przygoda klasy VIIb
          • Opolska przygoda klasy VIIb

          • 7 kwietnia uczniowie klasy VIIb udali się na wycieczkę do Opola z zamiarem obejrzenia spektaklu pt. „Balladyna”. Niestety po udanej przesiadce w Katowicach (pociąg się spóźnił i było spore ryzyko, że nie zdążymy), mogłoby się wydawać, że szczęście nas opuściło! W drodze otrzymaliśmy bowiem informację o konieczności odwołania spektaklu! W takich sytuacjach jednak należy zachować zimną krew i wykorzystać wszystkie walory odwiedzanego miasta! Tak też uczyniliśmy, modyfikując na bieżąco plan - i po spacerze po Rynku i okolicy oraz zaproponowanych przez Teatr bardzo udanych warsztatach literacko-aktorskich, mieliśmy okazję zjeść pyszne naleśniki, zwiedzić Wieżę Piastowską i podziwiać z niej piękne widoki na budzącą się opolską wiosnę oraz poszaleć troszkę w rytm polskich przebojów w Muzeum Piosenki Polskiej oraz na deskach opolskiego amfiteatru.

            Ostatecznie wyjazd baaaaaaardzo się udał, a jak można było wywnioskować z uczniowskich wypowiedzi, chętnie znajdą oni kolejny powód, by odwiedzić to piękne miasto! 

        • Małe kroki do wielkiego sukcesu
          • Małe kroki do wielkiego sukcesu

          • W ramach innowacji “Gram - znam”, realizowanej w tym roku szkolnym na lekcjach fizyki, uczniowie klas 7a oraz 7b wyruszyli w teren, aby w troszkę inny sposób spojrzeć na zamianę  jednostek.

            Na początku zajęć uczestnicy  zapoznali się z nazwami przedrostków, które zostały zapisane w sposób graficzny aby łatwiej było je zapamiętać. Następnie ochotnicy odszukiwali na osi odpowiedni symbol oraz szli w prawo lub w lewo licząc kroki. W ten sposób uczniowie aktywnie uczyli się, w którą stronę oraz o ile miejsc należy przesunąć przecinek.

            Metoda okazała się skuteczna ponieważ na następnej lekcji młodzież wykonywała ćwiczenia bezbłędnie.

        • Aktywność uczniów na przedmiotach przyrodniczych
          • Aktywność uczniów na przedmiotach przyrodniczych

          • „Mogę zapomnieć o czym usłyszałem, albo zachować w pamięci to co zobaczyłem, to co zrobiłem mogę zrozumieć”

            Powiedzenie chińskie

            W ostatnim czasie nasi uczniowie na przedmiotach przyrodniczych podjęli szereg działań mających na celu pogłębienie potrzeby kontaktu z naturą, otaczającym nas światem. Nauczyciele biologii, chemii, fizyki  i geografii zaproponowali swoim podopiecznym udział w małych projektach, dzięki którym uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pewnym zjawiskom zachodzącym w przyrodzie, sprawdzić się w roli „małych naukowców”.

            Angażowali się w wykonywanie modeli atomów, cząsteczek, sieci krystalicznych prostych związków, modeli grup funkcyjnych związków organicznych, modeli mózgu, pantofelka i eugleny zielonej czy folderów turystycznych o wybranych krajach azjatyckich i europejskich. Wykonane prace są eksponowane na korytarzu szkolnym i cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Służą również jako pomoce dydaktyczne.

            Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach na szkolnym boisku, podczas których uczyli się orientacji w terenie. Ponadto czwartoklasistki Antonina, Marta i Marysia przygotowały bardzo ciekawą scenkę przedstawiającą problem dziecka uzależnionego od telefonu komórkowego. 

            Siódmoklasiści, ucząc się o budowie układu wydalniczego, mieli okazję obserwować prawdziwą nerkę wieprzową.

            Na lekcjach fizyki uczniowie klas siódmych i ósmych realizują innowację „Gram – znam”. W jej ramach uczniowie bawią się fizyką – na lekcjach grają w „bingo” oraz w „szybki strzał”, powtarzają z aplikacją learnigapps. Jako mali naukowcy budowali siłomierze, elektroskopy, silniki oraz obwody elektryczne. Odbyły się też lekcje w terenie – na boisku – zamiana jednostek oraz na korytarzu szkolnym – pomiary.

            Jak widać na załączonych zdjęciach, nasi uczniowie są bardzo kreatywni. Takie ćwiczenia praktyczne nie tylko rozwijają wyobraźnię, twórcze myślenie, ale są jedną z metod uczenia się i sposobem na uzyskiwanie pozytywnych ocen, a przy okazji stanowią formę zabawy.

        • Uwaga, konkurs!
          • Uwaga, konkurs!

          • Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach plastycznym i krótkiego filmu video.

            Celem konkursów jest upowszechnienie wiedzy o ścieżkach edukacyjno-przyrodniczych powstałych w Parku Pszczyńskim w związku z realizacją projektu pn. „Ochrona różnorodności biologicznej poprzez rewitalizację Parku Pszczyńskiego w Pszczynie", współfinansowanego ze środków unijnych (RPO WSL na lata 2014-2020).

            Szczegóły i zasady udziału w konkursach określają regulaminy dostępne na stronie internetowej projektu https://park-pszczynski.pl/ oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Pszczynie http://www.pszczyna.pl/

            Przyjmowanie prac od 4 kwietnia do 30 kwietnia br.

            W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: kampaniapark@pszczyna.pl lub telefoniczny 32 449 39 48

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w klasie integracyjnej 2a
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w klasie integracyjnej 2a

          • Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Autyzm  określamy jako całościowe zaburzenie rozwoju dziecka, co oznacza, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nietypowego funkcjonowania w różnych obszarach. Ale inny - nie znaczy gorszy i my już to wiemy. Każdy z nas jest inny i każdy wyjątkowy. Klasa 2, jako klasa integracyjna, już to wie, gdyż częste rozmowy na ten temat towarzyszą nam każdego dnia.  Na znak solidarności przyszliśmy dziś ubrani w niebieskie barwy. Dzień spędziliśmy na rozmowach, wspólnym tworzeniu plakatu i ćwiczeniach, dzięki którym mogliśmy doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem.

        • Zajęcia z dogoterapii w 2a
          • Zajęcia z dogoterapii w 2a

          • 29 marca nasza klasa wzięła udział w niecodziennej lekcji. Przed tablicą zamiast pani, pojawił się…pies. A to wszystko za sprawą Pana Tomka z Polskiego Centrum Dogoterapii. Trener, który pojawił się wraz ze swoim bardzo dobrze wyszkolonym psem, przekazał nam szereg informacji dotyczących psiej natury. Zajęcia dostarczyły dzieciakom dużo frajdy, bo choć wielu z nas ma psa w domu, to jednak pies asystent terapeuty jest kimś wyjątkowym. Dowiedzieliśmy się także na czym polega terapia dzieci z udziałem psa. Dla zainteresowanych tematem polecamy stronę: http://psiaedukacja.eu/.

        • Pierwszy dzień wiosny w 2a
          • Pierwszy dzień wiosny w 2a

          • Wspaniały dzień! Jak w całej szkole i u nas to był dzień bez plecaka. Więc uczniowie zapakowali swoje przybory w co tylko wyobraźnia podpowiedziała. Konkurs na najzabawniejszy „niby plecak” wygrał w naszej klasie Natan Sz. W ten dzień pamiętaliśmy także o Światowym Dniu Zespołu Downa i na znak solidarności każdy z nas ubrał w ten wyjątkowy, kolorowy dzień dwie skarpetki nie do pary. Już w drugiej klasie wiemy, że pierwszy dzień wiosny, to taki właściwie dzień wagarowicza, więc odłożyliśmy na bok naukę. Za to postanowiliśmy cieszyć się życiem, pięknym słońcem, które w ten dzień dopisało, towarzystwem ulubionych przyjaciół ze szkolnych ławek, wspólnymi zabawami i  radością płynącą z małych rzeczy. Bo przecież…życie nie musi być doskonałe, żeby było wspaniałe!

        • SP 4 na karuzeli uczuć
          • SP 4 na karuzeli uczuć

          • 23 marca na długo zapadnie w pamięci społeczności szkolnej SP4 - był to Dzień emocji, optymizmu i afirmacji życia, któremu przyświecało hasło: ”Życie nie musi być doskonałe, by było wspaniałe”. Dzień wyjątkowo kolorowy, naładowany pozytywnymi emocjami i działaniami.

            Imprezę poprzedzono zajęciami wychowawczymi w każdej klasie na temat emocji oraz zapoznaniu z zadaniami i organizacją tego dnia. Każda klasa, pod okiem i wsparciem wychowawcy, miała w dowolnej formie zwizualizować przydzieloną emocję (lęk, złość, smutek, znudzenie, zazdrość, spokój, radość, miłość, odrazę) w sposób dowolny tak, by była rozpoznana przez zwiedzające klasy. W przypadku opracowywania emocji trudnych (które często potocznie nazywamy negatywnymi) należało pokazać ich dobrą, potrzebną stronę, a następnie podać sposoby radzenia sobie z nimi.

            Wyrazistym punktem tego wydarzenia był spektakl „Karuzela uczuć” przygotowany przez uczniów klasy 8b pod kierownictwem p. Surowieckiej, doskonale wpisujący się w tematykę dnia. Spektakl przeplatany był tańcem i śpiewem uczennic klas czwartych. Przedstawiono również nakręconą przez uczniów klasy 8a (Mikołaj W., Wiktoria Sz - pytający oraz Eryk K. i Jakub M. - nagrywanie i montaż) sondę, z różnymi osobami w szkole (uczniami i pracownikami) dotyczącą emocji.

            Głównym tematem przedstawienia były emocje, z którymi czasami trudno sobie w życiu poradzić, zwłaszcza gdy jest się nastolatkiem. Dokładnie chodziło o emocje Oli - dziewczynki, która przeżywa trudne chwile związane z nagłą przeprowadzką do innego miasta i związaną z tym zmianą jej dotychczasowego życia. Dziewczynka zmienia nie tylko miejsca zamieszkania, szkołę, ale przede wszystkim zmuszona jest opuścić swoją przyjaciółkę, koleżanki i porzucić swoje hobby - taniec…

            Bohaterka ma do swoich rodziców (tata - Nikodem W., mama - Agata K.) ogromne pretensje i żal, że swoimi decyzjami łamią jej życie, że skazali ją na stres w nowej sytuacji, rozstanie z koleżankami i konieczność zrezygnowania z pasji - tańca. W rolę Oli wcieliła się Vanessa S., która brawurowo zagrała zbuntowaną nastolatkę.

            Postać bliskiej koleżanki Oli zaprezentowała wyjątkowo udanie Kamila W. Emocje Oli to: radość - Małgorzata Cz., smutek - Karolina K. , Złość - Wiktor N., Odraza - Paweł M., Strach - Karol K. Młodzież przedstawiła emocje, jak grupa zawodowych aktorów. Odpowiednią intonacją, gestem, mimiką twarzy i ruchem scenicznym wyrazili wszystko to, co „w głowie się czasem nie mieści” i towarzyszy człowiekowi w różnych momentach naszego życia.

            Przedstawienie wzbogaciły piosenki wykonane przez uzdolnioną muzycznie uczennicę  – Lilianę L. z klasy 4 b, układ taneczny uczennic z klasy 4a i 4b do utworu „Happy” oraz przepiękna dekoracja wykonana przez p. M. Szwedę.

            Najważniejszym celem projektu było uzmysłowienie uczniom, że emocje towarzyszą nam zawsze i przez całe życie, są częścią nas. Czasem są trudne i przykre, a czasem napędzające, mobilizujące. Trzeba umieć je rozpoznawać i radzić sobie z nimi. Życie takie jakie jest (z wszystkimi emocjami) może być piękne, jednak ważne by uczyć się optymizmu, cieszyć się z małych rzeczy, dzielić się radościami, podnosić innych na duchu i przekazywać pozytywną energię. 

            Zobacz spektakl

        • Klasa 3a i 3b wita wiosnę
          • Klasa 3a i 3b wita wiosnę

          • 21 marca uczniowie klasy 3a i 3b powitali wiosnę w dość nietypowy sposób. Spotkaliśmy się razem, by porozmawiać o emocjach. Uczniowie zostali podzieleni na 7 grup, cechą rozpoznawczą każdej z nich był inny kolor. Rozpoczęliśmy od pokazania ruchem i mimiką twarzy wylosowanych odczuć, wśród których znalazły się: radość, smutek, złość, odraza, strach, wstyd i zdziwienie. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak reaguje nasze ciało, kiedy przeżywamy wspomniane wcześniej emocje, szukaliśmy również sposobów radzenia sobie z nimi ( szczególnie z tymi nieprzyjemnymi i trudnymi). Pomysłów mieliśmy bardzo wiele! W dalszej części spotkania każdy uczeń miał narysować sytuację, w której przeżywa przydzieloną   grupie emocję. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Na koniec obejrzeliśmy krótki filmik, pt. „ Witajcie emocje”.

            Zajęcia uświadomiły nam, jak ważne w naszym życiu są uczucia i odczucia, bo informują nas o tym, co jest dobre, a co złe i pomagają nawiązywać relacje z innym ludźmi. Wszystko, co czujemy jest ważne,ale postanowiliśmy, że będziemy pielęgnować te pozytywne emocje, bo on dostarczają  energii i wywołują uśmiech na twarzy. A jak tu się nie cieszyć, kiedy wkoło się zieleni, słychać śpiew ptaków i można w końcu poczuć ciepło wiosennego słońca?

          • Wiosna, ach to Ty! - 21.03 w naszej szkole

          • Ile można mieć powodów do świętowania? Oj, duuuuuużo! 

            Szczególnie, kiedy mowa o 21 marca! W naszej szkole mieliśmy tego dnia okazję obchodzić nie tylko Dzień Wiosny, ale także Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa oraz zaproponowany i wyczekiwany przez uczniów Dzień bez plecaka. Co więcej wykorzystaliśmy także tę wyjątkową datę do zorganizowania zbiórki na rzecz pomocy naszym nowym Kolegom i Koleżankom z Ukrainy. 

            Tego dnia więc od rana na korytarzach rozbrzmiewały wiosenne hity, uczniowie prezentowali swe kolorowe, kwieciste kreacje oraz skarpetki nie do pary, symbolizujące różne chromosomy z 21. pary, które występują u osób z Zespołem Downa. Na parterze zaś była możliwość oddania artykułów szkolnych niezbędnych dla Uczniów z Ukrainy, którzy coraz liczniej rozpoczynają naukę w naszej szkole. 

            Zebraliśmy naprawdę wiele materiałów biurowych! Niesamowicie jesteśmy wdzięczni i dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w kolejną AKCJĘ-REAKCJĘ organizowaną w naszej szkole na rzecz pomocy Ukrainie. 

            Koniecznie należy jednak jeszcze wspomnieć o konkursie, który miał miejsce w ramach Dnia bez plecaka! Ta wyjątkowa inicjatywa uczennic z klasy VIIa, które właściwie odpowiadały za organizację całego dnia, okazała się być strzałem w dziesiątkę! Wszyscy się świetnie bawili, kreatywność naszych uczniów zasługiwała na najwyższe uznanie, które wyrażaliśmy gromkim śmiechem! Uczniowie bowiem tego dnia wykorzystali w roli plecaka najdziwniejsze przedmioty! Tego nie da się opowiedzieć! Koniecznie zatem zobaczcie chociaż część z nich w relacji z tego wyjątkowego świętowania, które - mamy nadzieję - stanie się już tradycją szkoły!

          • Vb - z wizytą w Skansenie

          • Początek wiosny to dobry moment, by ruszyć w teren! Tak też zrobili uczniowie klasy Vb, którzy połączyli przyjemne z pożytecznym i 22 marca ruszyli do parku, by uczestniczyć w organizowanych w Skansenie warsztatach zielarskich. Zajęcia te były tą pożyteczną częścią programu tej wycieczki, gdyż zaraz po nich mogliśmy skupić się na jakże przyjemnym wspólnym świętowaniu zaległego Dnia Kobiet, z okazji którego uczniowie mieli obiecane wyjście na pizzę! Piękna pogoda, wiosna wkoło, wspólne towarzystwo, wyborna pizza oraz ciekawe warsztaty wypełniły nam radością ten jakże udany dzień!