• Współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

• Szanowni PaństwoChcielibyśmy poinformować o współpracy szkoły z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pszczynie oraz zachęcić Państwa do korzystania z propozycji i ofert Poradni, w tym skorzystania z platformy "Szkoła po pandemii - bank dobrych praktyk" dostępnej na stronie www.ppped.pl.  W załączeniu przesyłamy Państwu propozycję działań Poradni skierowanych do rodziców i uczniów.

W ramach współpracy szkoły z Poradnią, w listopadzie odbędzie się dyżur pracownika PPP - koordynatora, psychologa p. Grażyny Stalskiej - dokładny termin zostanie podany później. Istnieje także możliwość zebrania przez szkołę Państwa pytań i wątpliwości, na które specjaliści z Poradni udzielą odpowiedzi i zamieszczą je na swojej stronie internetowej (poprzez e-dziennik). Informujemy również, że na terenie Poradni działa telefon zaufania - 502 644 363.

OFERTA PORADNI 2021-2022

• Kumulacja Aktywności - zajęcia dla dzieci

• Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w BEZPŁATNYCH zajęciach rekreacyjno-sportowych w ramach programu "Kumulacja Aktywności" pod patronatem Burmistrza Pszczyny.

• BEZPŁATNE zajęcia dla dzieci w wieku 11-15 lat, które nie należą do klubu sportowego z terenu Gminy Pszczyna (i nie tylko)

• 48 zajęć przez cały rok szkolny (2 razy w tygodniu po 1,5 godziny)

• W programie zajęć: badminton, ćwiczenia korekcyjne, gry i zabawy, różne dyscypliny sportu (koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, nurkowanie, pływanie, warsztaty dietetyczne, zawody sportowe)

• Miejsce: Hala MORiS (ul. Basztowa 4) wtorek, godzina 18:30-20:00,
            Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Konopnickiej 44) czwartek godzina 18:30-20:00

• Pełne ubezpieczenie

Ogranizatorem zajęć jest Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej, a partnerem Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Patronem organizacji jest Polski Komitet Olimpijski,

Program "Kumulacja Aktywności" został stworzony w oparciu o badania, które wyraźnie zaznaczyły problem niskiej aktywności fizycznej wśród młodych Polaków, dlatego też fundacja od kilku lat stara się zachęcać młodzież do podejmowania szeroko pojętej aktywności fizycznej poprzez promowanie ruchu i zdrowego trybu życia, poprzez dawanie możliwości unikalnej szansy na trening pod okiem utytułowanych sportowców – olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski oraz trenerów. Uczniowie mają możliwość pracy bezpośrednio z tymi, którzy osiągnęli sukces, mogą spróbować siły w różnorodnych dyscyplinach i przekonać się, że sport może być świetną zabawą, a nie tak jak myślą ciężarem i przyczyną dodatkowego stresu. W ramach programu zorganizowane są bezpłatne zajęcia sportowe dla grup na terenie całego kraju. Prowadzący wybierani są w konkursie, a prowadzone przez nich zajęcia są różnorodne, realizowane na podstawie autorskiego projektu przedstawionego w składanym do programu wniosku. Dodatkowo na zajęciach realizowane są ćwiczenia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które przyczyniają się do skorygowania ewentualnych zaburzeń w rozwoju motorycznym, uczą jak zapobiegać nieprawidłowym postawom i powstawaniu zaburzeń statyki ciała. Należy podkreślić, że dziecko zdrowe fizycznie ma większe możliwości do rozwoju intelektualnego oraz większe chęci do podejmowania różnych działań społecznych.

Program Kumulacja Aktywności współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji: https://www.fundacjalotto.pl/kumulacjaaktywnosci/

Szczegółowe infomacje i zapisy: tel. 604 941 366 lub spotkanie organizacyjne 14.09.2021 (godz. 18:30) w hali MORiS. Ilość miejsc ograniczona.