• Zaprogramuj przyszłość

Od lutego 2018 roku w naszej szkole realizowany jest projekt „Zaprogramuj przyszłość”. Jest on skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Orange oraz Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Jest odpowiedzią na wyzwania współczesnej edukacji. Dzięki niej nasi uczniowie będą mogli zdobyć kompetencje przyszłości, nauczą się twórczo korzystać z nowych technologii. W ramach projektu będziemy wykorzystywać matę edukacyjną Mistrzów Kodowania, tablety, roboty i inne ciekawe pomoce.